Ara
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Tezsiz Yüksek Lisans Eğitimi Kapsamında Yangın Tatbikatı Yapıldı

01.11.2022 10:21

Üniversitemizin Sosyal Bilimler Enstitüsü Afet ve Kriz Yönetimi Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans programında eğitim gören lisansüstü öğrencilerinin eğitimleri kapsamında 30.10.2022 tarihinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasında yangın tatbikatı yapılmıştır.

Bu tatbikata Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat SUNKAR, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan PEKER, Afet ve Kriz Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yeliz GEDİK, FÜSEM Başkanı Doç. Dr. İlyas SOMUNKIRAN, Öğretim Üyeleri ve öğrencileri katılmıştır.

Tatbikat öncesinde Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürü Halil BAŞGÜN tarafından yangın konusunda bir seminer verilmiştir. Bu seminerde Elazığ İtfaiye Müdürlüğü’nün olaylara müdahale etme süresinin Türkiye ortalamasından daha kısa olduğunu belirtmiştir. Ayrıca yangını önleme konusunda yangın öncesi tedbirlerin önemine dikkat çekilmiştir.

Seminer sonrasında fakülte önünde uygulamalı olarak yapılan yangın tatbikatında öğrencilerimiz yangın tüpü ile yangına müdahale ettiler.